AGEP | Akademik Gelişim Programı

AGEP | Akademik Gelişim Programı

Çamlıca Okulları olarak alanında uzman eğitimci kadromuzla öğrencilerimizin akademik gelişimini profesyonel bir sistemle planlıyoruz. Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul seviyelerinde eğitim veren kampüsümüze anaokulundan başlayan bir öğrenci Akademik Gelişim Programı (AGEP) ile düzenli olarak takip edilerek ilkokul seviyesinde temel kazanımların eksiksiz alması sağlanır.

 

Kampüsümüzde uygulanan “Tam Öğrenme” uygulamalarıyla her öğrenci öğrenir ve %70 öğrenme oranı altında kalan öğrenciler özel programa alınır. İlkokul seviyesinde kazanım odaklı ilerleyen AGEP Sistemimiz ortaokul seviyesinde kazanım ve TEOG odaklı planlanır. 5.ve 6. Sınıf seviyelerinde orta seviye hazırlık süreci planlanırken 7. ve 8. Sınıflarımız yoğun Akademik Program ile takip edilir. 7. ve 8. Sınıflarımızın sınav hazırlık süreci hafta içi okul derslerinin yanı sıra okul sonrası “Tam Öğrenme” uygulamaları ve hafta sonu takviye kurslarımızla devam eder.

 

İlkokul 3.sınıftan itibaren öğrencilerimiz düzenli aralıklarla (Konu Tarama Testi) KTT , (Ünite Tarama Testi) ÜTT ve Çamlıca Başarı Sınavları (ÇBS) ile kendi özgün sınav sistemimizle değerlendirilir. Sonuçlar alanında uzman ölçme-değerlendirme birimimiz tarafından değerlendirilir ve öğrencimizin düzenli aralıklarla akademik gelişimi raporlanarak aile ile paylaşımı sağlanır.

 

Öğrencilerimizin performanslarını daha iyiye taşımak adına sınav hazırlık sürecinde Eğitim Danışmanımız tarafından geliştirilen özgün öğrenci koçluk sistemi sınıf öğretmenlerimiz tarafından uygulanır.