Diğer Etkinliklerimiz

Tanıtım Videosu Bize Ulaşın

Çamlıca Okullarında Dünya Su Günü Kutlaması

ÇAMLICA OKULLARINDA DÜNYA SU GÜNÜ KUTLAMASI

Çocukların çevre sorunlarına duyarlı ve bu konuda çözüm üreten sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesini hedefleyen Çamlıca Okulları, 22 Mart Dünya Su Günü’nü kutladı.

“Gelecekte her şey sudan ucuz olacak"

Dünya Su Günü, 1993 yılından bu yana her yıl 22 Mart’ta kutlanıyor. Kutlamalarda suyun önemi vurgulanarak, hayat kaynağımız olan suyun insanlık için önemine dikkat çekiliyor. Ancak küresel ısınmanın her yıl giderek artması ve bu yıl kuraklık tehlikesinin yaşanacak olması Su Günü’nün önemini bir kat daha arttırıyor. Su yaşamın var olması için bu kadar önemliyken, dünya su kaynaklarının gittikçe azalması, rezervlerin tükenmesi, suyun dikkatsizce ve kontrolsüzce harcanmasından dolayı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu da 1992 yılında Rio de Janeiro’da düzenlenen BM Çevre ve Kalkınma Konferansı’nda her yıl 22 Mart’ın ‘‘Dünya Su Günü’’ olarak kutlanmasına karar verdi.

Dünya Su Günü Etkinliğimiz Okul Müdürü İrfan Uyan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. Dünya su günü ile ilgili kısa film gösterimi yapıldı. Ortaokul öğrencilerimizin hazırladığı ‘‘Suyumu tasarruflu kullanıyorum.’’ konulu gösteri merakla izlendi. Son olarak öğrencilerimiz ‘‘orman’’ temalı şarkılar eşliğinde eğlendi.